, ortopedia i rehabilitacja. Ortopedia to nauka o nieprawidłowych strukturach ciała.

, ortopedia i rehabilitacja. Ortopedia to nauka o nieprawidłowych strukturach ciała.

2,00 / 4 głosów

Jak wygląda część rehabilitacyjna rehabilitacji?

Rehabilitacja kończyn dolnych (kończyny dolne, miednica, stopy) wymaga użycia sprzętu rehabilitacyjnego (orteza progresywna i stacjonarna). Jednym z nich jest nasadka, która jest umieszczona w poprzecznym elemencie stawu skokowego. Ten element to część, która uaktywnia się, gdy poruszasz prawą stopą.

Kiedy potrzebujemy rehabilitacji?

Rehabilitację kończyn dolnych należy przeprowadzić w przypadku zwyrodnienia prowadzącego do utraty równowagi i utraty kontroli. Warunkiem wymagającym rehabilitacji jest postępująca ataksja (stan nieodwracalnej utraty równowagi w wyniku miażdżycy). Całkowity brak mowy i ruchów (stan paraliżu) jest uważany za poważne odchylenie od stanu fizycznego niezbędnego do postawienia indywidualnej diagnozy klinicznej.

Postępująca ataksja to stan, w którym pacjent nie porusza się więcej niż 2,5% czasu i innymi słowy nie przechodzi ze stanu równowagi bardzo złego do dobrego. Kiedy czujemy się chorzy, nie powinniśmy jeść, pić ani chodzić do innych pokoi.

Doposażenie w terapię medyczną należy przeprowadzić po powrocie pacjenta ze stanu niepełnosprawności. Terapia składa się z ćwiczeń rehabilitacyjnych i porad terapeutycznych. Głównym celem jest poprawienie wszelkich błędów w ciele pacjenta.

Co jednak powinieneś wiedzieć, że są to ćwiczenia w grupie?

Postępująca ataksja oznacza bardzo niski poziom koordynacji ruchowej i rozwija się szczególnie u pacjentów, którzy:

Niewystarczający w chodzeniu (ich zdolność do niestabilnego chodzenia wynosi zwykle od 3 do 5).

Trudno jest utrzymać odpowiedni poziom rozpędu.

Słabo rozwinięta kinestetyka. Oznacza to, że pacjent przynajmniej raz przewraca się podczas rehabilitacji, aby osiągnąć prawidłową pozycję i, co ważne, odpowiedni poziom rozpędu.

Niekompletny lub niedokładny przepływ informacji. Ponieważ w przypadku braku tego czynnika nie możesz być pewien, co się dzieje i co się dzieje, ale mając świadomość, będziemy w stanie zareagować znacznie szybciej.

Niektóre terapie koncentrują się na fizjoterapii, która koncentruje się na wzmocnieniu mięśni i poddaniu ich kontroli pacjenta. Ważne jest również, aby pacjent był świadomy możliwości rehabilitacji i tego, jak reagować na wszelkie trudności.

Niektóre zabiegi koncentrują się na terapiach psychologicznych, czyli tak zwanych psychotropowych. Z naszym pacjentem możemy porozmawiać o jego problemach życiowych, przeszłości, sposobach radzenia sobie z trudnościami, a także o charakterze samego leczenia.

W przypadku postępującej ataksji ważne jest również, aby pozostać z pacjentem przez cały okres leczenia.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *